Aktualności

Parafia św. Maksymiliana Kolbe / Aktualności
Festiwal na schodach GÓRKI i STREFA SERCA – świętujmy razem! Boże Ciało to jedno z najpiękniejszych, najbardziej uroczystych świąt Kościoła katolickiego Czcimy Ciało i Krew Jezusa Chrystusa, gromadząc się w swoich parafiach i uczestnicząc w procesji. Co roku w Polsce odbywają się tego dnia wieczorne uwielbienia oraz koncerty chwały, które są okazją do dalszego świętowania i w sposób szczególny koncentrują się na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Chcemy, by mieszkańcy Płocka również mieli taką możliwość, dlatego zorganizowaliśmy FESTIWAL NA SCHODACH Pragniemy przedłużyć świętowanie Bożego Ciała zarówno poprzez modlitwę i uwielbienie, jak i aktywne spędzanie czasu z rodziną, zabawę i muzykę! - gdzie? ~ Parafia Św. Maksymiliana Kolbego w Płocku (na Górkach), w okolicy schodów prowadzących nad Wisłę - kiedy? ~ 16 czerwca 2022r.
Pomoc dla Ukrainy Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zwraca się o wsparcie w przygotowaniu pomocy humanitarnej dla mieszkańców Żytomierza. W sobotę 12 marca przyjechał do Płocka tir przysłany przez władze Żytomierza. Samochód wraca do Ukrainy w poniedziałek, 14 marca około 10.00 rano, dlatego potrzebne jest pilne zaangażowanie jak największej liczby ludzi dobrej woli. Zebranie darów w tak krótkim czasie może okazać się niezwykle trudne, a chcemy wykorzystać każdą okazję do przekazania konkretnego wsparcia ofiarom rosyjskiej agresji, dopóki jest to możliwe. Potrzebne są: • jedzenie dla dzieci, żywność o długim terminie przydatności do spożycia • środki opatrunkowe, detergenty - mydło, szampon, środki dezynfekujące, produkty higieny osobistej • latarki z bateriami, śpiwory, karimaty, bielizna termiczna, ciepłe skarpety, koce termiczne, noktowizory, lampy halogenowe, rękawice robocze i ognioodporne, hełmy ochronne/budowlane. • jednorazowa zastawa stołowa, rękawice lateksowe i gumowe, szeroka taśma klejąca (nieprzezroczysta) Dary można przynosić do ratusza w godz. 8-19 lub do punktu przy ul. Misjonarskiej 22 w godz. 10-18. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.
Modlitwa o pokój W wtorek na godz 21:00 zapraszamy na nabożeństwo w intencji pokoju w Ukrainie, w Europie, na świecie pod Figurę Matki Bożej na ul. Mostowej.
Półkolonie 2022 Za nami piękny czas naszych parafialnych półkolonii. Przede wszystkim uczestniczyły w nich scholanki i ministranci.
Kolędowanie Rok to już bardzo długa przerwa od kolęd. Ale dwa lata?? - zdecydowanie przegięcie Mamy na to radę! Spotkajmy się w II dzień świąt na RODZINNYM KOLĘDOWANIU w Płocku! Zagramy zarówno tradycyjne polskie kolędy w ciepłych aranżacjach, jak i mniej znane utwory opowiadające o Narodzeniu! W skład chóru wejdzie płocka młodzież, dzieci, studenci oraz zaproszeni goście - a wszystko przy akompaniamencie pianina! Nie ma co się długo zastanawiać, odsmażajcie szybko pierożki, a potem wpadajcie do nas pośpiewać! ❤ link do wydarzenia na FB --> https://www.facebook.com/events/423259612780154 Prosimy również o wsparcie na stronie: https://zrzutka.pl/gvf8hg Na co zbieramy: -na nagłośnienie wraz z obsługą -honorarium dla akompaniatora i fotografa -na realizację materiałów promocyjnych -na druk śpiewników Z góry dziękujemy za każdą formę wsparcia i pomoc! Do zobaczenia wkrótce! :)
Pielgrzymka Parafialna wspólnota mężczyzn, w ostatni dzień roku liturgicznego, udała się z pielgrzymką do najstarszego na świecie sanktuarium św. Józefa

Rzymskokatolicka Parafia
pw. św. Maksymiliana Kolbego
na Górkach

ZGROMADZENIE
MISJONARZY KLARETYNÓW

Tadeusza Kościuszki 16,
09-402 Płock

24 262 35 49

nr konta:
77 7065 0002 0652 1474 9304 0001

Przeczytaj także
klaretyni.pl - 2020
Copryight by KLARETYNI 2020 | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej