Ogłoszenia

Parafia św. Maksymiliana Kolbe / Ogłoszenia
z dnia: 13.09.2020
Zapisy I komunia święta

Rozpoczynamy zapisy dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej oraz Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Terminy uroczystości: Pierwsza Komunia Święta: w sobotę 15 maja 2021r. – dla dzieci z naszej parafii o 10.00, dla dzieci ze Szkoły Muzycznej o 12.00. Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych: w sobotę 29 maja o godz. 12.00. Zainteresowanych proszę o odbieranie formularzy w zakrystii lub kancelarii. W zakrystii również do pobrania formularze dla kandydatów do bierzmowania.

Ministranci i schowka
Drodzy rodzice! W zakrystii po Mszach Świętych trwają zapisy do dziecięcej scholki i do ministrantów. Próby scholki i zbiórki ministrantów w pierwsze i trzecie soboty miesiąca o godzinie 10.00. Od października w pozostałe soboty zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych również na godz. 10.00. To czas wspólnej modlitwy, zajęć i zabawy który ojciec Tomasz wraz z zaangażowanymi rodzicami proponuje w ramach chrześcijańskiej formacji dla Waszych dzieci.

 

33 dniowe oddanie

Zapraszamy na trwające w naszej parafii 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Rozważania rekolekcyjne codziennie o 17.30, a w soboty po porannej Eucharystii.

Klerycy
 Serdecznie witamy w naszej parafii kleryków Pawła i Michała z naszego Klaretyńskiego Seminarium we Wrocławiu, którzy przyjechali do nas na praktyki katechetyczne i duszpasterskie. Paweł będzie z nami cały rok, a Michał najbliższe dwa tygodnie.
Wspólnota dla małżeństw

Rozpoczynamy w naszej parafii formację dla małżeństw pt. „Spotkania Małżeńskie”. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu. Chętnych małżonków zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w kościele.

Taca

 W przyszłą niedzielę tacę przeznaczymy na nasze diecezjalne Radio KRDP.

Matanoia

Centrum Psychologiczno-Pastoralne METANOIA w Płocku zaprasza rodziny z naszej diecezji na comiesięczne spotkania przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Prowadzić je będą przedstawiciele wspólnoty Baranki. Grupę tworzy ok. 10 rodzin, prowadzona jest przez kapłana oraz 1-2 małżeństwa (uprzednio uczestniczące w takich przygotowaniach). Wspólnota jest otwarta na wczesną Komunię Świętą, zwłaszcza dla rodzeństw. Comiesięczne spotkania trwają 3 godziny. Składają się ze spotkania wspólnego dla całych rodzin,

spotkania dla dzieci i spotkania dla rodziców oraz Eucharystii. Pierwsze spotkanie już 18 października o godz. 15.00. Spotkanie listopadowe to sobotnio-niedzielny wyjazd do jednego z pobliskich domów rekolekcyjnych. Kolejne spotkania, co miesiąc – w trzecią niedzielę od godz. 15.00 do 18.00. Komunię Świętą planujemy niedługo po Wielkanocy 2021 roku. W spotkaniach uczestniczą całe rodziny: oboje rodziców z dziećmi (gorąco zapraszamy rodzeństwo). Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres baranki.plock@szkolamontessori.com.pl do 4 października.

Prowadzący: Justyna i Kuba Wójcikowie

Kapłani: ks. Bartosz Szostak oraz ks. Jarosław Mokrzanowski

Kontakt: baranki.plock@szkolamontessori.com.pl, tel: Justyna Wójcik: 509117073

Więcej o Barankach na https://szkolamontessori.com.pl/baranki/,

https://www.facebook.com/baranki2/?tn-str=k*F

 

Maseczki

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i kancelarii parafialnej.

Bóg zapłać

 Za wszelką dobroć, pomoc i składane ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Życzenia

Życzymy błogosławionego tygodnia. Szczególnie serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym w nadchodzącym tygodniu swoje uroczystości osobiste i rodzinne. Szczęść Boże!
Rzymskokatolicka Parafia
pw. św. Maksymiliana Kolbego
na Górkach

ZGROMADZENIE
MISJONARZY KLARETYNÓW

Tadeusza Kościuszki 16,
09-402 Płock

24 262 35 49

nr konta:
77 7065 0002 0652 1474 9304 0001

Przeczytaj także
klaretyni.pl - 2020
Copryight by KLARETYNI 2020 | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej