Aktualności

Parafia św. Maksymiliana Kolbe / Aktualności
Pomoc dla Ukrainy Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zwraca się o wsparcie w przygotowaniu pomocy humanitarnej dla mieszkańców Żytomierza. W sobotę 12 marca przyjechał do Płocka tir przysłany przez władze Żytomierza. Samochód wraca do Ukrainy w poniedziałek, 14 marca około 10.00 rano, dlatego potrzebne jest pilne zaangażowanie jak największej liczby ludzi dobrej woli. Zebranie darów w tak krótkim czasie może okazać się niezwykle trudne, a chcemy wykorzystać każdą okazję do przekazania konkretnego wsparcia ofiarom rosyjskiej agresji, dopóki jest to możliwe. Potrzebne są: • jedzenie dla dzieci, żywność o długim terminie przydatności do spożycia • środki opatrunkowe, detergenty - mydło, szampon, środki dezynfekujące, produkty higieny osobistej • latarki z bateriami, śpiwory, karimaty, bielizna termiczna, ciepłe skarpety, koce termiczne, noktowizory, lampy halogenowe, rękawice robocze i ognioodporne, hełmy ochronne/budowlane. • jednorazowa zastawa stołowa, rękawice lateksowe i gumowe, szeroka taśma klejąca (nieprzezroczysta) Dary można przynosić do ratusza w godz. 8-19 lub do punktu przy ul. Misjonarskiej 22 w godz. 10-18. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.
Modlitwa o pokój W wtorek na godz 21:00 zapraszamy na nabożeństwo w intencji pokoju w Ukrainie, w Europie, na świecie pod Figurę Matki Bożej na ul. Mostowej.
Półkolonie 2022 Za nami piękny czas naszych parafialnych półkolonii. Przede wszystkim uczestniczyły w nich scholanki i ministranci.
Kolędowanie Rok to już bardzo długa przerwa od kolęd. Ale dwa lata?? - zdecydowanie przegięcie Mamy na to radę! Spotkajmy się w II dzień świąt na RODZINNYM KOLĘDOWANIU w Płocku! Zagramy zarówno tradycyjne polskie kolędy w ciepłych aranżacjach, jak i mniej znane utwory opowiadające o Narodzeniu! W skład chóru wejdzie płocka młodzież, dzieci, studenci oraz zaproszeni goście - a wszystko przy akompaniamencie pianina! Nie ma co się długo zastanawiać, odsmażajcie szybko pierożki, a potem wpadajcie do nas pośpiewać! ❤ link do wydarzenia na FB --> https://www.facebook.com/events/423259612780154 Prosimy również o wsparcie na stronie: https://zrzutka.pl/gvf8hg Na co zbieramy: -na nagłośnienie wraz z obsługą -honorarium dla akompaniatora i fotografa -na realizację materiałów promocyjnych -na druk śpiewników Z góry dziękujemy za każdą formę wsparcia i pomoc! Do zobaczenia wkrótce! :)
Pielgrzymka Parafialna wspólnota mężczyzn, w ostatni dzień roku liturgicznego, udała się z pielgrzymką do najstarszego na świecie sanktuarium św. Józefa
Nasz najstarszy zabytek W przeddzień kończącego się roku liturgicznego, wrócił nasz zabytkowy krucyfiks. Zmiana w jego kolorystyce jest ogromna. Dzięki żmudnej pracy, konserwatorzy wydobyli jego pierwotny wygląd!
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Przed nami ostatni tydzień roku liturgicznego. Rozpoczyna go Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Tego który jest Alfą i Omegą.

Rzymskokatolicka Parafia
pw. św. Maksymiliana Kolbego
na Górkach

ZGROMADZENIE
MISJONARZY KLARETYNÓW

Tadeusza Kościuszki 16,
09-402 Płock

24 262 35 49

nr konta:
77 7065 0002 0652 1474 9304 0001

Przeczytaj także
klaretyni.pl - 2020
Copryight by KLARETYNI 2020 | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej